جرم زدایی کف اتو بخار

جرم زدایی کف اتو بخار

جرم زدایی کف اتو بخار

۲۳ اسفند ۱۳۹۷

جرم ­زدایی کف اتوبخار

ذوب شدن بعضی از جزئیات لباس مانند عکس­ها و برچسب­ها در حین اتوکشی، اتو کشیدن پارچه ­های مصنوعی، اکریلیک، نایلونی و پلی استر یکی دیگر از علل کاهش کارایی اتو محسوب می ­شود. به منظور جداسازی این تکه ­ها و پاکسازی اتو چند راه ساده وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می­ کنیم:

  • استفاده از ترکیب آب و جوش شیرین: به‌ این ‌ترتیب که به مقدار مساوی آب و جوش‌شیرین را باهم مخلوط‌ کرده تا به حالت خمیری در بیاید، سپس با استفاده از دست یا یک تکه پارچه نرم، خمیر را به کف اتو بمالید و چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی خشک شود، سپس با یک تکه پارچه تمیز، خمیر را از روی سطح بردارید تا سطح، صاف و صیقلی شود.
  • استفاده از محلول نمک و سرکه: برای این منظور دو پیمانه سرکه سفید را با یک پیمانه نمک مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید، این کار را تا زمانی ادامه دهید که نمک کاملا حل شود اما سرکه به درجه جوش نرسد. بعد از اینکه محلول کمی سرد شد با استفاده از یک تکه دستمال (یا برس مویی) که به محلول آغشته شده اقدام به تمیز کردن سطح زیرین اتو نمایید و بعد این سطح را با یک دستمال آغشته به سرکه سفید تمیز کنید تا باقی مانده محلول نیز از بین برود.
  • حوله مرطوب شده با سرکه: برای تمیز کردن جرم اتو یک حوله پنبه ­ای با سرکه سفید مرطوب کنید، سپس روی آن نمک بپاشید و اتو را گرم کنید و در حالت بخار تنظیم کنید و چندین بار سطح را اتو کنید تا اصطکاک لازم بین کف اتو و حوله و نمک برقرار شود.بعد از این کار می­توانید تکه های جدا شده را روی حوله ببینید و کف اتو براق و تمیز خواهد شد.
  • استفاده از خمیر دندان: خمیر دندان یکی دیگر از مواد برطرف کردن جرم اتو است. در این روش مقداری از خمیر دندان را روی بخش‌هایی که جرم گرفته بمالید و سپس با یک پارچه آن را کاملا تمیز کنید. سپس اتو را روشن کرده و روی بخار قرار دهید و به مدت ۵ دقیقه یک پارچه را اتو کنید.

     برای از بین بردن چسبندگی اتو و در مواقعی که با لکه­ های سخت سر و کار دارید می توانید از چند راهکار زیر استفاده کنید.

  • استفاده از نمک و فویل آلومینیومی: این روش برای پاک کردن لکه‌هایی با مقاومت و چسبندگی زیاد استفاده می‌شود. بدین منظور، روی یک فویل آلومینیومی مقداری نمک ریخته و اتو را در داغ‌ترین حالت قرار دهید و سپس شروع به اتو کشیدن آلومینیوم کنید.

 استفاده از آمونیاک: این روش برای پاک‌ کردن لکه‌های بسیار سخت استفاده می‌شود. بدین منظور ابتدا اتو را خاموش‌کنید. سپس یک پارچه کهنه را به آمونیاک آغشته کرده و اتو را بر روی آن قرار دهید.

منبع: سایت دان شو

برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا در سایت ثبت نام نمایید.